Domů / Tipy pro vás / Zážitková gastronomie

Zážitková gastronomie

Jídlo je pro zdravý život člověka důležité. Dodává organizmu potřebnou energii, vitamíny a látky potřebné pro život. Dnes máme možnost se rozhodnout, zda budeme jídlo brát pouze jako nutnost, která neodmyslitelně patří k životu, nebo jako příležitost k poznávání zajímavých míst, chutí, vůní a v neposlední řadě i nových lidí.

Jídlo může být zábava

Stále více lidí si díky tomu zakládá na kvalitním jídle v luxusních restauracích, rádi zkouší nové, netradiční kuchyně. Relativní novinkou v gastronomii jsou také food trucky. Dříve byly vnímány jako náhražka jídla a párek v rohlíku zná každý. Dnes je možné potkat tyto pohyblivé restaurace nabízející perly gastronomie a lahodné pokrmy které potěší každý mlsný jazýček. Z jídla se stala oblíbená volnočasová aktivita. Mnohdy jsme ochotni za dobrým jídlem a poznáním nových chutí cestovat i do vzdálenějších měst. V každodenním životě většinou nemáme čas zajet si do nějaké lepší restaurace, ale když máme volno, tak si rádi dopřejeme něco mimořádného. Gurmánské zážitky proto patří k oblíbeným formám cestování. Spojujeme poznávání nových míst s ochutnávkou dobrého jídla, což ve výsledku zanechá v naší paměti pozitivní zážitek.

Jídlo s nádechem luxusu

Mezi zajímavá místa, ve kterých se snoubí jedinečná architektura s výbornou kuchyní patří Tančící dům v Praze. Procházku po nábřeží si můžete zpříjemnit právě jeho návštěvou. V horním patře vás překvapí nejen okouzlující výhled na krásné dominanty Hlavního města, ale také špičková restaurace. Na své si zde přijdou jak milovníci historie, tak kvalitního jídla. Tančící dům restaurace nabízí mezinárodní speciality, ale také tradiční pokrmy české kuchyně. Večere v Tančícím domě je ideálním dárkem pro vašeho partnera či partnerku. Potěšíte jí každého, kdo si potrpí na luxusu. Řadu dalších neméně zajímavých tipů na dárky pro ženy najdete na stránkách www.firmanazazitky.cz/darky-pro-zeny-k-narozeninam/.