Zvolit si je těžké, protože někdo preferuje, když má vše pod kontrolou a vidí, že může zastavit na jednom či druhém místě, udělat si pauzu, jak dlouhou budete chtít, najít si benzínovou pumpu, která bude ta pravá. Jiný zase nechce mít zodpovědnost za celé auto, držet oči na stopkách a neřešit, když je problém na silnici nebo se objevují nějaké kolony. Každý to má jinak, každá cesta má svá bezesporná pro a také proti. Jak se tedy rozhodnout? Možná podobně, jako Tibor s rodinou.
Přizpůsobovat se aktuální situaci
„S manželkou milujeme moře a rádi k němu, minimálně jednou ročně jezdíme. Když jsme neměli děti, létali jsme po celém světě. Pro dva to bylo jednodušší, navíc jsme si občas vydělávali sezónními brigádami. Když jsme se vzali a založili rodinu, dva roky jsme u moře nebyli. Věděli jsme, že budeme hodně jezdit už s malými dětmi, takže jsme jen přizpůsobili cestu jim a jejich nárokům. Letadlem nebo autobusem nemůžete tahat spoustu dětských oblečků, vaničky, plenky, nosítka a podobně. Navíc, s ročním dítětem autobus nepřipadal v úvahu a letadlo nebylo zrovna to, co bychom si mohli dovolit. Tak jsme museli autem do Chorvatska. Tam se pohodlně vešlo všechno, co pro děti potřebujeme. A mnoho věc navíc“ směje se Tibor.
„Když se děti dostaly do věku pěti a více let, taky to nebylo bůhví co, nevydrželi sedět na jednom místě. Pořád bylo auto aktuální. Když jim bylo deset, vyzkoušeli jsme kratší cesty. Zvládli to dobře, tak jsme to riskli do Chorvatska. Bylo to náročnější, zejména přípravy, nehodlali jsme nic podcenit. Knihy, hry, nabitý tablet s pohádkami. Manželka byla nachystaná a Chorvatsko autobusem bylo v pohodě. Nemusím celý den a část noci řídit, stresovat se o cestu. Všechno má své výhody, možná záleží jen na tom, v jakém životním období se nacházíte“ uzavírá Tibor.