Domů / Tipy pro vás / Používáme naklíčená semena v kuchyni

Používáme naklíčená semena v kuchyni

Dnes se ze zdravého stravování stal obrovský hit, který podporuje naše zdraví. Je to samozřejmě skvělé, přece jenom zdraví máme jenom jedno a měli bychom o něj neustále pečovat. Mnozí lidé jsou toho názoru, že zdravé stravování je drahé a náročné, ale není to ani zdaleka pravda.

Stačí, když si osvojíte několik receptů, které budete střídat. Nebo stačí, když si zamilujete několik potravin, které budete do svých jídel přidávat. Například naklíčená semena jsou vhodným zdravým doplňkem, který patří do mnohých výtečných jídel. Do jakých?

Pokud se stravujete zdravě, moc dobře víte, že základ dne je snídaně. Musí se však dbát i na další jídla dne, která by měla být taky doplněna o zdravé produkty. Naklíčená semena se hodí jak do snídaní, tak do obědů či večeří. Pokud jste se s tímto zdravým produktem doposud nesetkali, poradíme vám, jak naklíčená semena využít v kuchyni.

Naklíčená semena a minulost

V minulosti se naklíčená semena, která jsou dnes velice oblíbená v kuchyni, používala zejména při léčení zdravotních potíží. Obsahují totiž látky, jež jsou blahodárné pro náš organismus. Klíčky se velice často používaly například při léčbě otoků, při svalových křečích nebo při špatném trávení. Také se využívají při léčbě ekzémů nebo vyrážek.

Jak jsme však zmínili, dnes se využívají zejména v kuchyni, kde se používají ve své čerstvé podobě.

Naklíčená semena v kuchyni

Článek však vznikl proto, abychom vám poradili, jak využít naklíčená semena v kuchyni. Nejčastěji se přihazují do salátů nebo polévek, vždy však rozhoduje to, o jaká konkrétní naklíčená semena jde. Ve Vitagrass lze zakoupit nejen ovesné kaše, ale právě i naklíčená semena, a to konkrétně naklíčenou slunečnici, oves i pohanku. Zmíněná semena se přidávají do detoxikačních smoothie či do dušených mas. Jsou však součástí i zmiňovaných polévek (kde mohou plnit funkci ozdoby) nebo do salátů, do nichž se naklíčená semena používají nejčastěji.