Domů / Tipy pro vás / BIO potraviny pro skutečné gurmány přírody

BIO potraviny pro skutečné gurmány přírody

Zajímáte se o původ svého jídla? Měli byste. V dnešní době plné pesticidů je to téměř nezbytností. Produkty s nálepkou BIO prochází přísnými kontrolami a testy, tak aby splňovaly určitá kritéria. Teprve až je splňují, mohou je výrobci prezentovat jako BIO. V našem e-shopu jich najdete široký výběr.

BIO potraviny pro každou příležitost

BIO potraviny jsou ideálním řešením pro všechny, kteří se zajímají o to, co jejich tělo přijímá. Také jsou výbornou přípravou na každou návštěvu. Nevíte, co kdo rád nebo jak se stravuje s ohledem na svoje zdraví a prosperitu svého těla? Pak je řešení jednoduché. Podívejte se do našeho e-shopu, vyberte BIO mouky, upečte výborný koláč nebo nasypte zobání v podobě BIO ořechů a semínek. Čekáte malého strávníka, který je na sladké? BIO džem, třeba hruška s vanilkou, bude výbornou volbou.

Produkty v BIO kvalitě respektují nejen lidské tělo, ale představují také respektující přístup k přírodě. Používané pesticidy, herbicidy a další chemické látky do sebe nasají nejen samotné plodiny, které sklízíme, ale také půda, v níž zůstanou po mnoho dalších let. BIO zemědělství klade vysoké nároky nejen na samotné plodiny, ale také na půdu, v níž jsou pěstovány. Než dostanou výrobky nálepku BIO, tohle vše projde důkladnými testy.

BIO potraviny nejsou mýtus

Už jste se setkali s názorem, že BIO potraviny neexistují a jde pouze o marketingový trik? Můžeme vás ubezpečit, že se nejedná o žádný podvod na zákazníka. Sami si můžete ověřit, zda má výrobek potřebnou certifikaci – na jeho obale musí být v takovém případě patřičná značka. Právě ony testy plodin a půdy zaručí, že skutečně kupujete to, co je vám prezentováno.

Na trhu v současné době najdete dvě různé značky. Takzvaný „Produkt ekologického zemědělství“ značí celostátní ochrannou známku BIO potravin v České republice. Obdobné značení platí také pro Evropskou unii, kdy symbol vypadá jako zelený lístek složený z hvězd na zeleném pozadí. Symbol značí, že výrobky byly vyrobeny v rámci EU a pochází z ekologického zemědělství, které je někdy označováno také jako biologické nebo organické.

Tento přístup k životu a způsobu získávání obživy chrání nejen samotnou půdu, ale také vodstvo a divoká zvířata. Je to krok správným směrem k dlouhodobě udržitelnému zemědělství.

Proč je dobré kupovat BIO potraviny

Kromě výše popsaných důvodů obsahují BIO potraviny výrazně větší množství vitaminů a minerálů a mnohem méně škodlivých látek než běžným způsobem pěstované plodiny. Pokud se podíváme na maso, najdeme zde mnohem vyšší obsah železa a vitaminu D. BIO maso pochází většinou z menších chovů, kde je se zvířaty zacházeno také mnohem etičtěji. Mají dostatek prostoru, venkovní výběhy a především kvalitní potravu bez přidaných růstových hormonů a dalších nezdravých složek potravy.

Podívejte se do našeho e-shopu Gastroklub a najdete pro sebe to pravé. U našich zákazníků jsou oblíbené také superpotraviny nebo káva, čaj a instantní nápoje.