Domů / Tipy pro vás / Červená francouzská vína se hodí k mnoha pokrmům

Červená francouzská vína se hodí k mnoha pokrmům

Víno již po mnoho let patří mezi velice oblíbený nápoj, jenž by neměl chybět u žádné slavnostní hostiny. Avšak dopřát si ho můžete i pro zcela běžný rodinný oběd či volný večer u televize. Při nákupu vína však nikdy nezapomeňte věnovat dostatečnou pozornost jeho kvalitě, jelikož z gastronomického zážitku by se mohl stát propadák. A k jakým pokrmům jsou červená francouzská vína vhodná?

K hlavnímu chodu i předkrmu

Je všeobecně známé, že víno je třeba vybírat vždy s ohledem na podávaný pokrm. Červená vína z Francie se hodí zejména k tmavým druhům masa, jako je hovězí, vepřové, jehněčí, kachna, husa apod. Dále najdou červená francouzská vína využití v případě, že se chystáte podávat zvěřinu či boršč.

Červená vína si skvěle rozumí také se sýry s modrou plísní či parmazánem. Dalšími vhodnými předkrmy k červenému vínu jsou uzeniny, paštika či šunka. Naopak mezi málo vhodné pokrmy patří kuřecí maso, ryby a mořské plody. Vždy je důležité myslet na to, že víno a pokrm by se měli vzájemně doplňovat.

Vyzkoušejte vaření z vína

Červená vína z Francie lze také využít při vaření. Existuje velké množství receptů, u nichž je červené víno nepostradatelnou surovinou. Chcete-li použít víno přímo do pokrmu, tak je velice důležité vybírat pouze z kvalitních vín. Obecně platí, že do pokrmu byste měli použít takové víno, které budete podávat i k jídlu. V případě využití nekvalitního vína byste totiž mohli být nemile překvapeni výsledkem svého vaření. Použitím kvalitního vína navíc vytvoříte svým hostům jedinečný chuťový zážitek.

Kvalitní vína z Francie na Vinsec

Chcete-li skutečně kvalitní červená francouzská vína, tak se vyhněte supermarketům a pořiďte si víno na internetu. Pro nákup můžete využít například e-shop společnosti Vinsec, která nabízí francouzská vína od malých vinařů z proslulé vinařské oblasti Bordeaux, a to Château De La Grave, Château Haut Maco a Château Pierrail. Navíc vám poradí se správným výběrem vína.